*  2023'ün En İyi 15 ChatGPT Alternatifleri
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0
( Yorum )
505
( Okunma )
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi

Admin
568
(Mesajlar)
499
(Konular)
24.08.2022
(Kayıt Tarihi)
246
(Rep Puanı)
#1
30.05.2023 Saat: 09:48 (Son Düzenleme: 30.05.2023 Saat: 09:49, Düzenleyen: B. Bulut.)


OpenAI'nin ChatGPT sohbet robotu, çok çeşitli sorulara doğru yanıt verme yeteneği nedeniyle yaygın bir popülerlik kazandı. ChatGPT'nin bazı benzersiz özellikleri olsa da, bazı alternatifler benzer ve hatta daha iyi özellikler sunabilir. Bu yazıda, 2023'teki en iyi ChatGPT alternatiflerinden bazılarını keşfedeceğiz.
 
2023'ün En İyi ChatGPT Alternatifleri
Kullanmak için bazı ChatGPT alternatifleri mi arıyorsunuz? Senin için bazı iyi haberler var. Evet, bu yazının devamında bahsettiğimiz bazı ChatGPT alternatifleri var. Öyleyse, onları kontrol edelim:
 
1. Mitsuku
2005'ten günümüze Mitsuku, Steve Worswick tarafından geliştirilen ödüllü bir sohbet robotu olmuştur. Birkaç ödül kazanmasının yanı sıra Turing Testi'nin makine versiyonu olan Loebner Ödülü'ne de layık görüldü.

Mitsuku, doğal dil işleme ve makine öğrenimi algoritmalarını kullanarak insan diline faydalı yanıtlar sağlar. Mitsuku ile kullanıcının önceki etkileşimlerine göre kişiselleştirilmiş yanıtlar sağlanabilir.

Mitsuku, önceki etkileşimlerini kullanarak bir kullanıcının sorduğu bir soruya daha kişiselleştirilmiş yanıtlar verebilir. Ancak Mitsuku, dezavantajlarından biri olan bazı karmaşık soruları anlayamayabilir.
 
2. Replika
Replika ile kullanıcılar, yapay zeka tarafından desteklenen bir akıl sağlığı refakatçisine erişebilecek. Kişiselleştirilmiş yanıtlar sağlamak için doğal dil işleme ve makine öğrenimi algoritmaları kullanır.

Replika ile kullanıcılar, zaman içindeki etkileşimlerinden öğrenerek daha kişiselleştirilmiş yanıtlar verebilir. Ayrıca Replika, destekleyici bir ortam sağlayarak kullanıcıların ruh hallerini takip etmelerine, hedefler belirlemelerine ve günlük zorluklarla başa çıkmalarına yardımcı olabilir. Ancak Replika, kapsamı dışındaki karmaşık sorulara kapsamlı yanıtlar veremeyebilir ki bu bir dezavantajdır.
 
3. Google Asistan
Google Asistan, doğal dil işleme ve makine öğrenimi algoritmalarını kullanarak insan dilini anlayan ve yanıt veren, Google tarafından geliştirilen yapay zeka destekli bir sanal asistandır. Google Haritalar, Takvim ve Gmail gibi diğer Google hizmetleriyle entegrasyon, Google Asistan'ın avantajlarından biridir.

Bu özelliği entegre ederek, kullanıcılar tercihlerine ve önceki etkileşimlerine göre daha kişiselleştirilmiş yanıtlar bekleyebilirler. Akıllı evler, arabalar ve giyilebilir cihazların yanı sıra Google Asistan birçok akıllı cihazla uyumludur. Bununla birlikte, Google Asistan'ın bazı karmaşık soruları anlayamaması da mümkündür.
 
4. Amazon Alexa
Alexa, Amazon tarafından geliştirilen, insan dilini anlayan ve doğal dil işleme algoritmalarını kullanarak kişiselleştirilmiş yanıtlar sağlayan yapay zeka destekli bir sanal asistandır.

Akıllı binalar, arabalar ve giyilebilir cihazlar gibi çok çeşitli akıllı cihazlarla entegre olabilme kabiliyetine ek olarak, Amazon Alexa'nın birçok ek avantajı vardır.

Amazon Alexa, diğer şeylerin yanı sıra yemek siparişi verebilir, müzik çalabilir ve hava durumu tahminleri sağlayabilir. Bununla birlikte, Amazon Alexa'nın karmaşık soruları yanıtlayamaması da dahil olmak üzere bazı dezavantajları vardır.
 
5. IBM Watson Assistant
[Resim: OgljdfC.jpg]

IBM Watson Assistant, insan dilini anlayan ve yapay zeka ve makine öğrenimi algoritmalarını kullanarak kişiselleştirilmiş yanıtlar sağlayan, yapay zeka destekli bir sanal asistandır.

Ancak IBM Watson Assistant, IBM Cloud, Watson Studio ve IBM Cloud, Watson Studio ve Watson Discovery dahil olmak üzere Watson Discovery ile iyi bütünleşir.

Ayrıca IBM Watson Assistant, işletmeler için özelleştirilmiş sanal asistanlar yaratarak müşteri hizmetlerini geliştirebilir. Diğer ChatGPT alternatiflerine kıyasla nispeten yüksek fiyatı dezavantajlarından biridir.
 
6. Cleverbot
Cleverbot chatbot, doğal dil işleme ve makine öğrenimi algoritmalarını kullanarak insan dilini anlar ve yanıt verir. Kullanıcılarla etkileşimlerden öğrenmek ve zaman içinde daha özelleştirilmiş yanıtlar sağlamak, Cleverbot'un avantajlarından ikisidir.

Ayrıca Cleverbot, Facebook Messenger ve Kik dahil olmak üzere farklı sosyal medya platformlarıyla entegre edilebilir. Bununla birlikte, Cleverbot'un karmaşık sorulara doğru yanıt vermemesi ve bazı kullanıcıların alakasız yanıtlar alması gibi bazı dezavantajları vardır.
 
7. Dialogflow
Yapay zeka destekli bir sohbet robotu geliştirme platformu olan Dialogflow kullanılarak özel sohbet robotları oluşturmak için doğal dil işleme ve makine öğrenimi algoritmaları kullanılır.

Geliştiriciler, en büyük avantajlarından biri olan Dialogflow ile sohbet botları oluşturmak için önemli programlama becerilerine ihtiyaç duymazlar. Dialogflow'a ek olarak, Facebook Messenger ve Slack dahil olmak üzere birçok farklı mesajlaşma platformu entegre edilebilir.

Dialogflow, karmaşık soruları yanıtlayabilen sohbet botları oluşturmak için gereken ek geliştirme çalışması olasılığı da dahil olmak üzere, dezavantajları olmadan değildir.
 
8. Pandorabots
Geliştiricilere, doğal dil işleme ve makine öğrenimi algoritmalarını kullanarak özel sohbet robotları oluşturma araçları sağlar. Pandorabots, karmaşık soruları anlama ve yanıtlama becerisine ek olarak bir dizi başka avantaja da sahiptir.

Ayrıca Pandorabot'lar, Facebook Messenger ve Kik dahil olmak üzere çeşitli mesajlaşma platformlarıyla entegre edilebilir. Pandorabot'lar birçok yönden avantajlı olsa da, bir dezavantajı, kişiselleştirilmiş yanıtlar sağlayabilen bir sohbet robotu geliştirmenin ek geliştirme çalışmaları gerektirebilmesidir.
 
9. BotStar
Doğal dil işleme ve makine öğrenimi algoritmalarını birleştirerek yapay zeka destekli sohbet robotları geliştirmek için bir platform sunar. Kullanım kolaylığına ek olarak BotStar, geliştiricilerin önemli programlama becerileri gerektirmeden sürükle ve bırak arayüzü kullanarak sohbet robotları oluşturmasına olanak tanır.

BotStar, Facebook Messenger ve WhatsApp ile entegre olabilmenin yanı sıra diğer mesajlaşma platformlarıyla da entegre olabiliyor. BotStar'ın bir dezavantajı, karmaşık soruları doğru bir şekilde cevaplayamamasıdır.
 
10. Tars
[Resim: SJAsSb3.jpg]

Doğal dil işleme algoritmaları ve makine öğrenimi algoritmalarının yardımıyla Tars, geliştiricilere yapay zeka destekli bir sohbet robotu geliştirme platformu sağlar.

Tars'ın en önemli avantajlarından biri, kullanıcıyla daha önceki etkileşimlerine dayalı olarak kişiselleştirilmiş yanıtlar verebilmesidir. Facebook Messenger ve Slack gibi çeşitli mesajlaşma platformları da Tars ile entegre olabiliyor.

Yine de Tars'ın bir dezavantajı var: karmaşık soruları yanıtlayabilen bir sohbet robotu oluşturmak, ek geliştirme çalışmaları gerektirebilir.
 
11. Chatfuel
 
Chatfuel adlı bir sohbet robotu geliştirme platformu, kullanıcıların kodlama yapmak zorunda kalmadan sohbet robotları oluşturmasına olanak tanır. Chatbot'lar, sürükle ve bırak arayüzü kullanılarak oluşturulabilir. Facebook Messenger, Telegram ve WhatsApp, Chatfuel ile entegre olabilen mesajlaşma platformlarıdır.

Kullanımının kolay olması, Chatfuel'in en büyük avantajlarından biridir ve bu da onu basit sohbet robotları oluşturmak isteyen işletmeler için mükemmel bir seçim haline getirir.
 
12. Landbot
[Resim: FMyryXv.jpg]

Sürükle ve bırak arayüzü kullanan Landbot, kullanıcıların sürükle ve bırak arayüzüyle sohbet robotları oluşturmasına olanak tanır.

Facebook Messenger, WhatsApp ve Slack dahil olmak üzere çeşitli mesajlaşma platformları onunla entegre edilebilir. Landbot'un en büyük avantajı, daha çok insan konuşmaları gibi hissettiren kişiselleştirilmiş konuşmalar sağlama yeteneğidir.
 
13. Zoho SalesIQ
SalesIQ, sohbet robotu geliştirme platformu aracılığıyla hem sohbet robotları hem de canlı sohbet seçenekleri sunar. Sürükle-bırak arayüzü kullanarak sohbet robotları oluşturabilmenin yanı sıra, Facebook Messenger ve WhatsApp dahil olmak üzere çeşitli mesajlaşma platformlarıyla da entegre edilebilirler.

Zoho SalesIQ ile müşteriler, sohbet botları ve canlı sohbet arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilir, böylece ihtiyaç duyduklarında her zaman yardım alabilirler.
 
14. Botsify
[Resim: M90ldCq.jpg]

Botsify ile önceden oluşturulmuş veya sıfırdan sürükle ve bırak arayüzlerini kullanarak sohbet robotları oluşturabilirsiniz. Facebook Messenger, Telegram ve WhatsApp dahil olmak üzere çeşitli mesajlaşma platformlarıyla entegre etme fırsatı vardır. Botsify, kullanıcının önceki etkileşimlerine dayalı olarak kişiselleştirilmiş konuşmalar sunar ve bu da onu büyük bir avantaj haline getirir.
 
15. Flow XO
Flow XO, chatbot geliştirme platformu ile hem chatbot hem de canlı chat seçenekleri sunuyor. Sürükle ve bırak arabirimleri, sohbet robotları tasarlamayı ve bunları Facebook Messenger ve Slack gibi çeşitli mesajlaşma platformlarıyla entegre etmeyi kolaylaştırır. Flow XO, sohbet robotları ve canlı sohbet arasında sorunsuz geçişler sunmanın yanı sıra, müşterilere ihtiyaç duydukları yardımı anında sağlar.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Düzeltme: ChatGPT Plus Aboneliği Çalışmıyor B. Bulut 0 204 30.05.2023 Saat: 09:54
Son Yorum: B. Bulut
Oyun Yapımcılığının 2023'te Beklentileri Ve Yapacakları! B. Bulut 0 765 05.01.2023 Saat: 11:16
Son Yorum: B. Bulut

Hızlı Menü: