*  Fortnite En İyi Battle Royale Bina İpuçları
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0
( Yorum )
253
( Okunma )
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi

Admin
568
(Mesajlar)
499
(Konular)
24.08.2022
(Kayıt Tarihi)
246
(Rep Puanı)
#1
27.11.2022 Saat: 21:18


[Resim: KBzmCYD.jpg]

Yeni oyuncuların yaşadığı en büyük sorunlardan biri unutkanlıktır. Başka hiçbir atıcı Fortnite gibi yapı mekaniğine sahip değil. Bu nedenle, diğer oyunlardan gelen oyuncuların battle royale veya başka türlü yapı inşa edebileceklerini unutmaları mantıklıdır. Yüksek yerlere ulaşmaya çalışırken veya itfaiye sırasında bunu aklınızda bulundurun.
Dışarı çık. Hasat malzemeleri. Ve bir şeyler inşa et.

Duvarı "yanlış" yere yerleştirmekten korkmayın. Dürüst olmak gerekirse, erken, yapmaz. Önemli olan, Fortnite'ta inşa etme konusunda rahat olmaktır. Her zaman inşa et. Bunu yapmaya alışmak için her yere duvarlar ve rampalar yerleştirin. Çok geçmeden doğru yerleştirmeyi öğreneceksiniz.

Fortnite'ta yapı inşa etme konusunda daha rahat hale geldikten sonra, kontrollerinize bir göz attığınızdan emin olun. Muhtemelen, onları daha iyi hale getirmek için değiştirebilirsiniz. Örneğin, konsollarda derleme modunun değiştirilmesi, bir Xbox/Sony/Switch denetleyicisinde O/B/A düğmesine basılarak yapılır. Sorun, kameranızın genellikle Sağ Kontrol Çubuğu tarafından kontrol edilmesidir. Yapıları yerleştirmeye başlamak için başparmağınızı hızlı bir şekilde çubuktan yapı moduna ve tekrar geri hareket ettirmeye çalışmak acı verici olabilir.

Denetleyici ayarlarınızı değiştirerek bu sorunu giderebilirsiniz; Çömelme / Kayma düğmenizi (sağ çubuğa tıklayarak) Oluşturma Geçişi düğmenizle (O/B/A) değiştirin. Değiştirmeye değer başka ayarlar da var. Ne kadar çok oynarsanız, neyin ince ayar yapmaya değip değmeyeceğini o kadar çok bileceksiniz. PC'de oynarken de aynı şey geçerli.

Daha ileri düzey ipuçları için GamerGX'in Battle Royale İpuçları, Püf Noktaları ve Stratejileri kılavuzuna bakın.

Vurulmak mı? Hızlı bir duvarla başlayın, ardından kendinize göz atma ve karşılık verme şansı vermek için bir rampa yerleştirin. Rampaya çıktığınızda, kendinizi çevredeki oyunculardan korumak için etrafınıza duvarlar ördüğünüzden emin olun.

Düşmanın konumunuzu hemen tahmin etmesini önlemek için iki set rampa inşa etmeyi düşünün. İki set rampaya sahip olmak, size bir rampa düşürülürse bir rampaya atlama fırsatı da verir.

Daha yeni oyuncular genellikle yapıları düzenlemenin önemini gözden kaçırır. Farklı düzenleme biçimlerinde uzmanlaşmak size çok zaman kazandıracak ve ayrıca mücadele etmeniz için size ekstra bir unsur sağlayacaktır. Düzenleme moduna girmek, duvarınızı veya rampanızı birkaç karoya böler. Farklı karoların bir kombinasyonunu seçmek, size hızlı bir kaçış yolu sağlayabilecek kapılar veya rampalar gibi yeni oluşumlar oluşturabilir.

Unutmayın, takım arkadaşlarınız tarafından inşa edilen herhangi bir yapıyı da düzenleyebilirsiniz.

Üç malzeme türü, sağlıktan daha fazla farklılık gösterir. Ahşap yapılar maksimum 200 cana sahipken, tuğla 300'e ayarlanmıştır. Metal, maksimum 400 sağlıkla hepsini geride bırakır.

Savaş sırasında, ahşap muhtemelen kullanılacak en iyi malzemedir. Ahşap en hızlı inşa edilir, yani ilk yerleştirildiğinde diğer iki malzemeye göre daha fazla temel sağlığa sahip olacaktır.

Vaktiniz varken tuğla ve metalinizi kale inşanız için saklayın.

Kalenizden dışarıyı gözetlemek önemlidir, ancak sandığınız kadar gerekli değildir. Geçmişe bakmak istediğiniz bir duvara odaklanın ve düzenleme seçeneğinizi çıkarın. Bunu yapmak, duvarınızın tam arkasını görmenizi sağlar. Bu küçük numara, sürpriz bir keskin nişancı için rakibinize bakarken bir pencerede düzenleme yapabileceğiniz için rakiplerinizi hazırlıksız yakalayabilir.

Temel bir kale genellikle etrafınıza dört duvar örerek, ikinci kata kadar bir rampa inşa ederek ve ardından bu işlemi tekrarlayarak yapılır. Kalenizi genişletmek, kendinizi içeride daha iyi gizli tutacaktır.

Üssünüzün tepesinde, sizi gelen keskin nişancılardan ve el bombalarından daha iyi korumak için açıklığın etrafına dokuz çatı yapısı yerleştirin. Bu aynı zamanda savaş durumlarında daha fazla hareket özgürlüğü sağlar.

Öngörülemez kaldığınızdan emin olun. Davetsiz misafirlerin kafasını karıştırmak için düzensiz duvarlar ve rastgele yerleştirilmiş rampalar yapın. Kalenizi dağınık tutmak, düşmanlarınızın dolaşabileceği bazı tatlı tuzak yerleri oluşturabilir.

Önceden ayarlanmış bir yapı oluşturmak için bir yapıyı yerleştirmeden önce düzenleyin. Bir destek sistemi için kemerli duvarlar veya daha iyi görüş noktaları için pencere sıraları oluşturmak için kullanın.

Üç kata kadar güvende olduğunuzu unutmayın. Herhangi bir yükseklikten düşme hasara neden olur.

Düşmanların kafa karışıklığını kendi avantajınıza kullanın. İnşa eden birini görüyor musun? Yapılarının zirvesine çıkmak için rampanızı inşa etmeye başlayın, ancak gürültüyü gizlemek için rakibinizle aynı malzemeyi kullanın. Bina seslerinizin, sizi üzebilecek malzemeleri olduğunu düşünecekler.

Yaramaz hissediyor musun? Bir düşman kalesinin üstüne çıkın ve tepeye bir zemin veya çatı yapısı yerleştirerek onları kapatın. Ortaya çıkan kafa karışıklığı, onlar kurtulmaya çalışırken bir üstünlük elde etmenize yardımcı olabilir.

Tuzaklar için, onları kapıların üzerine ve oyuncuların geçebileceği köşelere yerleştirin. Bir tuzağın altına ganimet bırakmak, habersiz oyuncuları tuzağa düşürmenin harika bir yoludur. Yoğun bina savaşları sırasında duvarlarınıza rastgele tuzaklar yerleştirmeyi deneyin, çünkü dövüş sırasında oyuncuların tepki vermek için fazla zamanı olmayacaktır.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
The Last of Us 1 İpuçları ve Püf noktaları B. Bulut 0 347 26.05.2023 Saat: 18:26
Son Yorum: B. Bulut
Call of Duty: Warzone 2.0 Kaleleri Temizlemek İçin İpuçları B. Bulut 0 315 11.12.2022 Saat: 16:54
Son Yorum: B. Bulut
Fortnite Bölüm 3 Sezon 2'de Araba Modifiye Etme B. Bulut 0 317 27.11.2022 Saat: 22:42
Son Yorum: B. Bulut
Ücretsiz Fortnite Stormtrooper Görünümü Nasıl Alınır? B. Bulut 0 314 27.11.2022 Saat: 22:39
Son Yorum: B. Bulut
Fortnite'de Madalya Delikli Kart Nasıl Kullanılır? B. Bulut 0 339 27.11.2022 Saat: 22:38
Son Yorum: B. Bulut
Fortnite'de Samanlık ve Çöplükte Nasıl Gizlenirsiniz? B. Bulut 0 295 27.11.2022 Saat: 22:36
Son Yorum: B. Bulut
Fortnite Fortnite'ta Silahlar Nasıl Yükseltilir? B. Bulut 0 271 27.11.2022 Saat: 22:32
Son Yorum: B. Bulut
Fortnite'de Balık Tutma B. Bulut 0 279 27.11.2022 Saat: 22:30
Son Yorum: B. Bulut
Fortnite'ta Ekran Boyutu Nasıl Ayarlanır? B. Bulut 0 296 27.11.2022 Saat: 22:26
Son Yorum: B. Bulut
Fortnite Hesapları Nasıl Birleştirilir? B. Bulut 0 323 27.11.2022 Saat: 22:24
Son Yorum: B. Bulut

Hızlı Menü: