*  God of War Ragnarok Başlangıç ​​Kılavuzu ve Temel Bilgiler
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0
( Yorum )
422
( Okunma )
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi

Admin
568
(Mesajlar)
499
(Konular)
24.08.2022
(Kayıt Tarihi)
246
(Rep Puanı)
#1
24.11.2022 Saat: 09:50 (Son Düzenleme: 24.11.2022 Saat: 09:51, Düzenleyen: B. Bulut.)


God of War: Ragnarok, PlayStation konsolu için Sony Santa Monica'dan bir Aksiyon Macera oyunudur. Spartalı Savaş Tanrısı Kratos ve büyüyen oğlu Atreus olarak, efsanevi Ragnarok felaketini önlemeye çalışırken kendinizi Asgardlı tanrıların gazabından korumanın bir yolunu bulmak size kalmış. Bu sayfa, yeni ve geri dönen özellikler, savaş ve keşiflerin nasıl çalıştığı, nasıl seviye atlanacağı ve daha fazlası dahil olmak üzere God of War Ragnarok'un temel mekaniklerini kapsar.

[Resim: AEsBXHc.jpg]

Kratos'un Yunan tanrılar panteonuna meydan okuduğunu ve yok ettiğini gören orijinal God of War oyunlarındaki olaylardan çok sonra, kendini sürgüne gönderen God of War uzak diyarlara, Midgard'ın kuzey diyarına yelken açtı. Orada bir kadınla tanıştı: Jotunheim'ın devlerinden biri olan Adaletli Laufey. Kratos geçmişini geride bırakmak için mücadele ederken ikisi, Atreus adında bir oğul yetiştirmeye başladı.

Bir önceki oyunun başında Laufey'in ölümüyle Kratos ve oğlu, onun küllerini tüm diyarlardaki en yüksek zirveye teslim etmekle görevlendirildi, ancak sihirli muhafazalarındaki boşluk bu alemlerin tanrılarının dikkatini çekti. Kratos ve Atreus bu yeni tehditten kaçarken, daha sonra ana İskandinav tanrısı Odin'in eski karısı ve çifti avlayan yenilmez tanrı Baldur'un ayrı yaşayan annesi olduğu ortaya çıkacak olan Freya adında bir cadıyla karşılaştılar.

Freya ve Brok ve Sindri adlı iki cücenin yardımıyla baba ve oğul, Jotunheim'a ve münzevi ve kehanet devlerine giden bir yol bulmak için birçok İskandinav diyarını kat ettiler. Sonunda, Thor'un oğulları Magni ve Modi adlı iki tanrı kardeşi öldürmek zorunda kaldılar ve ardından tanrı Baldur tarafından pusuya düşürüldüler. Baldur'un annesi Freya'yı öldürmesini engelleyebilseler de, Baldur çocuğunu öldürdükleri için onları affedemedi ve intikam yemini etti.

Kratos ve Atreus, annelerinin küllerini serpmek için Jotunheim'a vardıklarında devleri tamamen ölü buldular ve geride bıraktıkları kehanetler, ikisinin yolculuğunu önceden haber vererek İskandinav mitolojisinde, Ragnarok olarak bilinen sonun başlangıcını müjdeledi. Sadece Kratos, kehanetin İskandinav tanrılarının ellerinde kendi ölümünü tasvir ediyor gibi görünen gizli bir bölümünü fark etti.

God of War: Ragnarok, önceki oyundaki olaylardan birkaç yıl sonra, çok daha yetişkin bir Atreus'un yarı dev yarı tanrı olarak kaderini keşfetmeye hazır olduğu bir yerde geçiyor. Bu arada Kratos, yalnızca yeni bir tanrılar panteonunun gazabını uyandırmaktan kaçınmaya çalışır, ancak onların eylemleri gerçekten de tüm diyarları kapsayacak bir savaşa neden olabilir.

God of War Ragnarok, dokuz diyarın her birinde daha doğrusal hikaye yolları ile karıştırılmış keşfedilecek çok sayıda açık sanal alan içeren devasa bir maceradır. Alışılmışın dışında keşfetmeyi, yan görevleri üstlenmeyi ve isteğe bağlı zorlukları üstlenmeyi ne kadar sevdiğinize bağlı olarak, sonuna kadar görmek farklı süreler alabilir.

Hikayeyi ana hatlarıyla anlatmak isteyenler için, yaklaşık 20 saat veya daha fazla, birçok yan alanı keşfetmek için durursanız yaklaşık 25-30 saate kadar zaman ayırmayı bekleyin. Her bir iyiliği tamamlamak ve geride hiçbir koleksiyon parçası bırakmak istemiyorsanız, muhtemelen 40 saatten fazla sürecektir, ancak bazı isteğe bağlı zorlukların ve görevlerin yalnızca hikaye tamamlandıktan sonra kendilerini gösterdiğini belirtmekte fayda var. Sonsöz keşfi.

God of War Ragnarok'ta Yeni Oyun+ Modu bulunmasa veya daha sonraki bir tarihte duyurusu yapılmasa da, son yan görevleri ve koleksiyonları tamamlamak için Sonsöz'de keşfetmeye ve maceraya devam edebileceksiniz.
 
Oyunla İlgili Temel Bilgiler - Savaş, Keşif ve Daha Fazlası
Kendisinden önceki 2018 God of War gibi, Ragnarok da doğaüstü düşmanlara ve inanılmayacak kadar büyük yaratıklara karşı çetin savaşla birlikte macera ve keşfi vurguluyor. Kratos ve oğlu Atreus'u kontrol ederken, düşmanlarla savaşarak ve düşmanları yenip sandıkları yağmalayarak yeni ganimetler ve teçhizatlar ortaya çıkararak diyarları keşfedebileceksiniz. Ayrıca, haritaya bakarken kontrol listesi olarak görüntüleyebileceğiniz, her diyarda ve bölgede ortaya çıkarılacak birçok koleksiyon ve aktivite vardır.

Yol olarak da bilinen ana görev dizisi, sizi Kratos'un yaşadığı Midgard diyarından sırasıyla Svartalfheim ve Alfheim'daki Cücelerin ve Elflerin evlerine kadar İskandinav mitolojisinin alemlerinde farklı bölümlerde yönlendirecek. Hikayede ilerledikçe, bulmacalar ve zorluklarla dolu daha sınırlı yolları keşfetmekle özgürce keşfedebileceğiniz ve yeni bölgeleri ve yan görevleri ortaya çıkarabileceğiniz daha geniş açık alanları keşfetmek arasında geçiş yapacaksınız. ana hikaye.

Açık alanların her biri, hikaye boyunca ve hikayeyi bitirdikten ve kaçırmış olabileceğiniz yerleri keşfetmek için bir Oyun Sonrası Sonsöz'ün kilidini açtıktan sonra birçok kez tekrar ziyaret edilebilir. Geri dönemeyebileceğiniz bazı bölümler vardır. için, ancak almadığınız herhangi bir önemli ganimet her zaman Dwarven kardeşlerin dükkanında mavi bir sandıkta bulunabilir. Cüce büyüsü sayesinde alemlerin her yerinde dükkanlar bulunur ve bunları bulduğunuz malzemelerle teçhizatınızı yükseltmek ve yeni mevcut seçenekleri yapmak veya mevcut ekipmanı desteklemek için kullanabilirsiniz.
 
Savaş Temelleri
God of War Ragnarok'ta çarpışma üç temel bileşene dayanır: Silahlarınız ve ilgili silah becerileriniz, etkinleştirilmiş yetenekleriniz (ör. Runic Attacks ve Spartan Rage) ve yol arkadaşınız. Üçünün de kullanımında ustalaşmak, gittikçe daha zor karşılaşmalarla karşılaştığınızda başarılı olmanıza yardımcı olabilir.

Kratos, odaklanmış ve güçlü donma kaynaklı hasar vermek için Leviathan Baltasını ve hızlı ve geniş kapsamlı ateş kaynaklı hasar için Kaos Bıçaklarını kullanacak ve her ikisinin de benzersiz kullanımları, stratejileri ve kombinasyonları var.

Maceranıza devam ederken, her silahın güçlü hafif ve ağır aktifleştirilmiş hareketler için donatılabilen iki farklı Runik Saldırıya sahip olduğunu göreceksiniz (L1'i basılı tutun ve Hafif Runik Saldırılar için R1'e veya Ağır Runik Saldırılar için R2'ye dokunun). Bunlar genellikle yolunuzdaki bir veya daha fazla düşmana çok fazla hasar verir ve hasarları, sersemletme ve runik güçleri, deneyim karşılığında güçleri artırılarak artırılabilir. Yeniden şarj olmaları genellikle birkaç dakika sürer, ancak teçhizatı Cooldown ile donatmak, bazı teçhizat ataşmanlarında olduğu gibi bunu azaltmaya yardımcı olabilir.

Erken bulacağınız yeni bir yetenek, L1 + Circle tuşlarına basarak onları etkinleştirmek için Runic Attacks gibi etkinleştirilebilen, donatılabilir öğeler olan Kalıntılar'dır. Pek çok biçimde gelirler ve maceranızda ilerledikçe pek çoğunu bulacaksınız ve her birinin savaşta kendi kullanımları vardır, kendi güçlerinizi artırmaktan rakiplerinizi zayıflatmaya kadar. Runik Saldırılar gibi, deneyim karşılığında yükseltilebilirler.

Kratos ayrıca sağlığınızın hemen altındaki ölçüyle görülen ve siz hasar verdikçe ve aldıkça dolan Spartalı Öfkesini de çağırabilir. Bu, sizi geçici olarak yenilmez bir duruma sokar ve kısa bir süre içinde büyük hasar vermenize ve hatta bu süreçte biraz sağlık kazanmanıza olanak tanır. R3+L3 tuşlarına basarak etkinleştirilebilir ve bir dövüş bittiğinde kalan öfkeyi korumak istiyorsanız aynı şekilde erken devre dışı bırakılabilir.

Son olarak, arkadaşınız da çoğu savaş durumunda size neredeyse her zaman yardımcı olacaktır. Atreus son birkaç yılda çok şey öğrendi ve hem uzaktan oklarla hem de yakın dövüş salıncağıyla yakın mesafeden saldıracak. Bununla birlikte, saldırılarını yönlendirmesini istediğiniz bir düşmana bakarken Kareye basarak arkadaşınıza daha güçlü atışlarla saldırmasını da emredebilirsiniz. Bu saldırılar, sağ alt köşede görebileceğiniz gibi, yeniden şarj edilmeleri gerekmeden önce yalnızca o kadar çok kez yapılabilir ve en iyi şekilde kendi kombo saldırılarınızı tamamlamak veya saldıran bir düşmanı onları kesintiye uğratmak için baltalamak için kullanılır.

Kratos'un Runik Saldırıları gibi, eninde sonunda, baktığınız kişiyi hedef alacak olan arkadaşınızdan güçlü bir yetenek ortaya çıkarmak için Kare'ye basılı tutarak etkinleştirilebilen Runic Summons'ı bulacaksınız.
 
Seviye Atlama
God of War, seviye atlama ve beceri ağaçları gibi tanıdık RPG öğelerini içerse de, diğer çoğu oyunla aynı değildir. Deneyim kazanırken, Kratos'un genel seviyesini ölçmez, daha ziyade odaklanmak isteyeceğiniz şey donanımınızdır.

Her savaş karşılaşmasından sonra ve ana görevleri (Yol) ve yan görevleri (Yiyecekler) tamamladığınızda deneyim kazanırsınız, ancak deneyim yalnızca beceri ağacınızdaki becerilerin kilidini açmak ve yetenekleri yükseltmek için kullanılan bir para birimi türüdür. Runic Attacks ve Spartan Rage gibi.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Genshin Impact Başlangıç ​​Kılavuzu - Dövüş ve Para Birimi Nasıl Çalışır? B. Bulut 0 453 25.11.2022 Saat: 18:05
Son Yorum: B. Bulut
New World Başlangıç ​​Kılavuzu - Temel Bilgiler ve Özellikler B. Bulut 0 435 22.11.2022 Saat: 11:44
Son Yorum: B. Bulut
God of War Ragnarok'un Thor Oyuncusu Çok Farklı Bir MCU Karakterinden İlham Aldı B. Bulut 0 294 12.11.2022 Saat: 05:45
Son Yorum: B. Bulut
God of War: Ragnarok Old Friends B. Bulut 0 265 12.11.2022 Saat: 05:30
Son Yorum: B. Bulut
Bayonetta 3 Eski Resimli Kitap Kılavuzu - Resimli Kitap Nasıl Açılır B. Bulut 0 249 02.11.2022 Saat: 18:04
Son Yorum: B. Bulut
Bayonetta 3 Başlangıç ​​Kılavuzu - Temel Bilgiler ve Özellikler B. Bulut 0 432 02.11.2022 Saat: 17:48
Son Yorum: B. Bulut
Marvel's Spider Man: Hileler ve Sırlar Kılavuzu B. Bulut 1 370 26.09.2022 Saat: 04:21
Son Yorum: admin
Disney Dreamlight Valley: Yeni Başlayanlar İçin İpuçları ve Kılavuzu B. Bulut 1 430 11.09.2022 Saat: 19:24
Son Yorum: admin

Hızlı Menü: