*  Sifu Tapınaklar Nasıl Kullanılır? / How to Use Sifu Temples?
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0
( Yorum )
356
( Okunma )
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi

Admin
568
(Mesajlar)
499
(Konular)
24.08.2022
(Kayıt Tarihi)
246
(Rep Puanı)
#1
05.01.2023 Saat: 23:41 (Son Düzenleme: 05.01.2023 Saat: 23:43, Düzenleyen: B. Bulut.)


[Resim: ixbptPm.jpg]

Ejderha Mabetleri, Sifu'daki çeşitli seviyelerin etrafında idareli bir şekilde noktalanmış dinlenme noktaları olarak işlev görür. Koşunuz sırasında sağlığı geri kazanmak, XP harcamak ve belirli pasif yeteneklerin seviyesini yükseltmek için bir yol görevi görürler.
Tapınaklar Nasıl Kullanılır?
 
Ejderha Mabetleri, Sifu deneyiminizin hayati bir parçasıdır. Oyundaki beş seviye boyunca genellikle masalarda, tezgahlarda ve kaidelerde bulunan küçük yeşim ejderha heykelcikleri olarak görünürler. Birine yaklaştıktan ve onunla etkileşime girdikten sonra , mevcut becerilerinize erişmenize ve XP puanlarınızı bunlara yatırmanıza izin verirken, aynı zamanda gereksinimleri karşıladığınız sürece tapınak başına bir ek yükseltmeye izin verirler. Ayrıca sağlığınızı tamamen iyileştirmeye yardımcı olurlar, bu nedenle zorlu bir kavgadan sonra yolunuzu açtıktan sonra bir lütuf olabilir.

Mabedin menüsünde, size her biri üç kademeye sahip olan üç farklı üç seçenek grubu sunulacak ve bunun altında beceri ağacınıza erişebilecek ve yeterli XP'niz varsa yatırım yapabileceksiniz. Ana Dragon Shrine sayfasındaki seçimler mevcut yaşınızı, Puanınızı veya XP'nizi ETKİLEMEZ/KALDIRMAZ ; ekran, seçenekler kullanılabilir hale gelmeden önce bu kriterlerin her birinde hangi dönüm noktalarına ulaşmanız gerektiğini gösteren bir ölçüdür. Seçenekler aşağıdaki gibidir:
En soldaki ayar, yeteneğe erişim kilitlenmeden önce olabileceğiniz maksimum yaşla ilişkilidir. "Yapı Yedeği", maksimum Yapınızı artırır ve 60'ı geçtiğinizde kilitlenir, "Yerleştirmelerde Kazanılan Sağlık" kendi kendini açıklayıcıdır ve 40 yaşına geri dönerseniz kilitlenir ve "Silah Dayanıklılığı" tüm bıçakları, yarasaları, değnekleri ve Aldığınız çubuklar daha uzun süre dayanır, ancak 25 yaşını geçtiğinizde kilitlenir.
 
Orta set, genel puanınızla ilişkilidir. Puan en iyi şekilde, savaşta ekranın sağ tarafında görüntülenen ve hasar almanın sıfırlayacağı kombo seviyenizi koruyarak oluşturulur. 'Structure Regain', bir saldırıdan başarıyla kaçındıktan (sıyrılma) sonra geri kazandığınız Yapıyı artırır ve 800 puan gerektirir. "Yeniden Odaklanma", bir saldırıdan başarıyla kaçındıktan veya savuşturduktan sonra geri kazandığınız Odaklanmayı artırır (bu açıkça "Yapı Yeniden Kazanma" ile birlikte çalışabilir) ve 1.200 puan gerektirir. 'Siper Etkisi', savuşturmanızın herhangi bir rakibin Yapısı üzerindeki etkisini artırır; bu, özellikle patron dövüşlerinde hayati derecede önemli olabilir, ancak ağır bir 5.000 puan gerektirir.
 
En sağdaki set, mevcut XP'nizle ilişkilidir. 'Odak Yedeği', daha karmaşık Odaklanma Saldırıları gerçekleştirmek istemeniz durumunda bir gereklilik olması bakımından benzersizdir ve dört kademesinin her biri için aktif olarak yarım Odak çubuğu ekler ve 250 XP gerektirir. "Silah Yeterliliği", silahlarınızın verdiği hasarı ve düşmanın Yapısı üzerindeki etkisini iyileştirir. 500 XP gerektirir. 'Ölüm Sayacı', sonsuz sayıda kullanılabilmesi ve Ölüm Sayacınızı sıfırlaması bakımından da benzersizdir, bu da kaçtığınız sonraki birkaç ölümde çok daha yavaş yaşlanacağınız anlamına gelir. Özellikle bir patron tarafından toprağa verildiyseniz ve 4 veya daha fazla Ölüm Sayacı yaptıysanız kullanışlıdır. Kullanım başına 1000 XP'ye mal olur. Beceri ağacında mevcut tüm becerilerin kilidini kalıcı olarak açtıktan sonra bile, sonraki geçişlerle XP'yi burada kullanabilirsiniz.
 
 
Gizli İçerik


İçeriğin kilidini açmak için bu konuyu yanıtlayın..

English
 
Dragon Shrines function as sparingly dotted resting points around the various levels in Sifu. They serve as a way to restore health, spend XP, and level up certain passive abilities during your run.

How to Use Temples
Dragon Shrines are a vital part of your Sifu experience. They usually appear as small jade dragon figurines found on tables, benches and pedestals throughout the five levels in the game. Once you get close to and interact with someone, they allow you to access your existing skills and invest your XP points into them, while also allowing one additional upgrade per shrine as long as you meet the requirements. They also help restore your health completely, so they can be a blessing after a tough fight and clearing your way.

In the menu of the sanctuary, you will be presented with three different groups of options, each of which has three levels, under which you will be able to access your skill tree and invest if you have enough XP. Selections on the main Dragon Shrine page DO NOT AFFECT/REMOVE your current age, Score or XP; screen is a measure that shows which milestones you need to reach in each of these criteria before the options become available. The options are as follows:

The far left setting relates to the maximum age you can be before access to the skill is locked. "Structure Reserve" increases your maximum Build and is locked when you exceed 60, "Health Gain on Placements" is self-explanatory and will be locked if you return to 40, and "Weapon Stamina" all knives, bats, wands and sticks you receive will last longer, but only 25 it will be locked when you pass your age.

The middle set is related to your overall score. Points are best created by keeping your combo level displayed on the right side of the screen in battle, which taking damage will reset. 'Structure Regain' increases the Structure you regain after successfully avoiding an attack (dodge) and requires 800 points. "Refocus" increases the Focus you regain after successfully avoiding or parrying an attack (this can obviously work in conjunction with "Structure Regain") and requires 1,200 points. The 'Trench Effect' increases the effect of your parry on any opponent's Structure; this can be vital, especially in boss fights, but requires a hefty 5,000 points.

The far right set is associated with your current XP. The 'Focus Reserve' is unique in that it's a requirement if you want to perform more complex Focus Attacks and actively adds half a Focus bar for each of its four ranks and requires 250 XP. "Weapon Proficiency" improves the damage done by your weapons and the effect they have on the enemy's Structure. Requires 500 XP. The 'Death Counter' is also unique in that it can be used infinitely and resets your Death Counter, which means that the next few deaths you escape, you will age much more slowly. Especially useful if you've been buried by a boss and have made 4 or more Death Counters. Costs 1000 XP per use. Even after you have permanently unlocked all the skills available in the skill tree, you can still use XP here with subsequent passes.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
V Rising Coarse Thread Nasıl Bulunur? B. Bulut 0 224 26.05.2023 Saat: 16:53
Son Yorum: B. Bulut
V Rising Demir Cevheri Konumları: Demir Cevheri Nasıl Elde Edilir ve Çiftlik Yapılır B. Bulut 0 249 26.05.2023 Saat: 16:47
Son Yorum: B. Bulut
Sifu Seviyeler Nasıl Tekrar Oynanır? / How to Replay Levels? B. Bulut 0 564 06.01.2023 Saat: 11:02
Son Yorum: B. Bulut
Sifu Ölüm Sayacı Nasıl Sıfırlanır? / How to Reset Sifu Death Counter? B. Bulut 0 987 05.01.2023 Saat: 23:55
Son Yorum: B. Bulut
Sifu Becerilerin Kilidini Açma / How to Unlock Sifu Skills B. Bulut 0 800 05.01.2023 Saat: 23:32
Son Yorum: B. Bulut
Crisis Core - Final Fantasy 7 Buster Sword Becerisi Nasıl Yükseltilir? B. Bulut 0 967 24.12.2022 Saat: 13:51
Son Yorum: B. Bulut
Crisis Core - Final Fantasy 7 Tüm Çağrılar Nasıl Alınır? B. Bulut 0 837 24.12.2022 Saat: 13:48
Son Yorum: B. Bulut
Warzone 2'de Silahların Hızla Seviyesi Nasıl Yükseltilir? B. Bulut 0 659 11.12.2022 Saat: 17:00
Son Yorum: B. Bulut
Mobile Legends Adventure: Sığınak Nasıl Etkili Kullanılır? B. Bulut 0 294 02.12.2022 Saat: 14:58
Son Yorum: B. Bulut
Ücretsiz Fortnite Stormtrooper Görünümü Nasıl Alınır? B. Bulut 0 314 27.11.2022 Saat: 22:39
Son Yorum: B. Bulut

Hızlı Menü: