*  Telegram yeni özellikler kazanıyor!
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0
( Yorum )
308
( Okunma )
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi

Admin
568
(Mesajlar)
499
(Konular)
24.08.2022
(Kayıt Tarihi)
246
(Rep Puanı)
#1
07.11.2022 Saat: 19:35


[Resim: pavel-durov-acikladi-telegram-premium-ya...eliyor.jpg]

Telegram, Premium kullanıcılar için birkaç yeni özellik ve tüm kullanıcıları için bazı görsel değişiklikler getiren yeni bir güncellemesini duyurdu. Yapılan yenilikler arasında en çok dikkat çeken özellik ise Premium kullanıcıları için video mesajlarındaki ifadeleri metin olarak ifade etme oldu.

[Resim: Telegram-video-metni.jpg]

Önceden, aboneler herhangi bir sesli mesajı metne dönüştürebiliyorlardı. Son güncelleme ile birlikte aynı işlev artık video mesajlarına da geliyor. Böylelik Telegram Premium aboneleri kendilerine gelen video mesajındaki metin dökümünü alabilecekler.

Bunun dışında Telegram, 200’den fazla üyesi olan grupların herhangi bir konu için ayrı alanlar oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir özellik olan ‘Gruplarda Konular’ özelliğini tanıttı. Böylelike grup içerisinde oluşturulan konu başlıkları ile farklı alanlarda da konuşmalar yapılabilecek.

[Resim: Grupta-Konular-Telegram.jpg]

Güncellemede dikkat çeken bir diğer nokta ise satın alınabilir kullanıcı isimleri oldu. Tek bir temel kullanıcı adının yanı sıra, Telegram kullanıcıları artık hesaplarının ve genel sohbetlerin her birine birden fazla kullanıcı adı atayabilecekler. Bu isimler kripto paralar karşılığında satın alınabilecek.

[Resim: Telegram-amoji.jpg]

Telegram ayrıca iOS kullanıcılar için karanlık modu güncellemiş durumda. Bunun yanı sıra Android kullanıcıları ise metinleri yeniden boyutlandırmak için yeni seçenekler sunuluyor. Son olarak bazı küçük tasarım değişiklikleri de Telegram’a eklendi. Yeni kullanım animasyonları eklenen uygulamada artık bir kişinin profiline tıklandığında ise arama seçeneklerinin yer aldığı bir menü açılacak.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Instagram ve Messenger, Ebeveynlere Daha Fazla Kontrol Sağlıyor: Tüm Yeni Araçlar B. Bulut 0 295 29.06.2023 Saat: 10:03
Son Yorum: B. Bulut

Hızlı Menü: