*  Twitter’ın sevilen özelliği herkes için ücretsiz olabilir
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0
( Yorum )
472
( Okunma )
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi

Admin
568
(Mesajlar)
499
(Konular)
24.08.2022
(Kayıt Tarihi)
246
(Rep Puanı)
#1
02.11.2022 Saat: 16:23


[Resim: Mujde-Twitterin-sevilen-ozelligi-herkes-...ilir-3.jpg]
Elon Musk’ın 44 milyar dolara satın aldığı popüler sosyal medya platformu Twitter için dikkat çeken planlar ortaya çıkıyor. Musk ve yakın çevresi, birçok üst düzey yöneticiyle birlikte platformun ilerleyen dönemleri için hazırlıklar yapıyor. Bununla birlikte uygulamayla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. İddiaya göre ‘Tweet düzenleme’ özelliği herkese ücretsiz olacak.

Uzun zamandır Twitter’daki en büyük sorunlardan bir tanesi, tweet’lerdeki yazım yanlışlarını giderememek oldu. Yaklaşık bir yıldır da bununla ilgili planlamalar yapılıyor. Ancak sonradan yavaş yavaş kullanıma sunulan özelliği yalnızca Twitter Blue kullanıcıları kullanma şansına sahip.

[Resim: Mujde-Twitterin-sevilen-ozelligi-herkes-...ilir-1.jpg]

Elon Musk’ın sosyal medya platformunu satın almasından sonra uygulamada bir dizi yenilik yapacağını belirtti. Bununla birlikte ortaya yeni bir iddia çıktı. İddiaya göre Elon Musk, Twitter Blue paketindeki ‘Tweet düzenleme’ özelliğini herkese ücretsiz bir şekilde sunmak istiyor. İddiaların doğru olmasıyla birlikte tüm kullanıcılar, attığı tweet’ler üzerinde değişiklik yapabilecek.

Twitter Blue kullanıcıları şu anda 5 dolar ödeyen kullanıcılar tarafından kullanılıyor. Musk daha bu aboneliğin sonrasında 8 dolar olacağını ve mavi tik onay rozetinin de bu paket içinde yer alacağını söyledi. Bazı yakın kaynaklara göre ise tweet düzenleme özelliği, Blue paketinde yeterince kullanıcı çekmiyor. Bu nedenle de özelliğin herkese açılarak daha fazla kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

Twitter’ın düzenleme özelliği, tweet’i gönderdikten sonraki 30 dakika içerisinde değişiklik yapmanıza izin veriyor. Ayrıca düzenlenen tweet’ler, değiştirildiğini bildirmek üzere bir kalem simgesiyle yer alıyor. Özellik şimdilik, ABDKanadaYeni Zelanda ve Avustralya’da kullanılıyor.

[Resim: Mujde-Twitterin-sevilen-ozelligi-herkes-...ilir-2.jpg]

Genel olarak bu adım, platformda bir şeffaflığın söz konusu olacağını gösteriyor. Bunların dışında Twitter’ın düzenleme düğmesini tüm kullanıcılar için ücretsiz hale getirme konusuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yok.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Twitter 3.700 Çalışanını İşten Çıkarmaya Başladı, Şimdi Dava Açılıyor B. Bulut 0 332 10.11.2022 Saat: 10:59
Son Yorum: B. Bulut
Twitter’dan parodi hesaplara darbe! B. Bulut 0 490 07.11.2022 Saat: 19:41
Son Yorum: B. Bulut
Apple Music vs Spotify! Sanatçılar için beklenmedik sonuçlar ortaya çıktı. B. Bulut 0 280 02.11.2022 Saat: 07:20
Son Yorum: B. Bulut
iPhone üretimini artırmak için işçilere dört kat prim veriliyor. B. Bulut 0 296 02.11.2022 Saat: 07:18
Son Yorum: B. Bulut

Hızlı Menü: