*  Genshin Impact Başlangıç ​​Kılavuzu - Dövüş ve Para Birimi Nasıl Çalışır?
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0
( Yorum )
453
( Okunma )
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi

Admin
568
(Mesajlar)
499
(Konular)
24.08.2022
(Kayıt Tarihi)
246
(Rep Puanı)
#1
25.11.2022 Saat: 18:05 (Son Düzenleme: 25.11.2022 Saat: 18:06, Düzenleyen: B. Bulut.)


Bu sayfa, GamerGX'in Genshin Impact Wiki kılavuzunun bir parçasıdır ve Genshin Impact'in temel mekaniği hakkında bilmeniz gereken her şeyin yanı sıra karakterlerin nasıl çalıştığı, karakterlerin nasıl elde edileceği ve çok daha fazlası gibi yeni başlayanlar tarafından sıklıkla aranan soruları yanıtlar!

[Resim: sjniNgP.jpg]

Genshin Impact şu anda PC, PS4 ve mobil cihazlarda oynanabilir. Genshin Impact'in kullandığı UID Sistemi sayesinde, her üç platform da co-op çapraz oyunu kullanabilir. 2.0 Yaması'ndan itibaren oyun, mevcut tüm platformlardan çapraz kaydetmeye izin verdi.

Genshin Impact'in platformları, hedeflerinden biri olarak Nintendo Switch'i içeriyordu. Ancak, bu makalenin yazıldığı tarih itibariyle, oyunun Nintendo Switch versiyonu hakkında bir haber yok.

Evet, Genshin Impact'in bir kooperatif işlevi vardır, ancak her şey kooperatif için mevcut değildir. Belirli alanlar ve ana hikayenin kendisi gibi yalnızca solo olarak temizleyebileceğiniz içerikler var.
 
Genshin Impact'te Karakterler Nasıl Çalışır?
Oyuna başladığınızda, iki Gezginden birini seçip onlara bir isim vereceksiniz, ancak Genshin Impact'teki gibi oynayabileceğiniz tek karakter bu değil. Bu oyunun ana özelliklerinden biri, 4 karakterden oluşan bir grup oluşturma ve temel kombo saldırıları gerçekleştirmek veya bir dövüşte belirli güçlerini kullanmak için aralarında hızla geçiş yapma yeteneğidir.

Her karakterin bir temel saldırısı, daha güçlü bir hücum saldırısı, bir Element Becerisi ve bir Element Patlaması olacaktır. Ayrıca bir kılıç, 2 elli kil mermisi, yay veya sihirli bir katalizör kullanabilirler. Halihazırda oyunda bulunan 20'den fazla Karakter ile, doğru karakterleri elde edebilirseniz, tarzınıza hitap edecek bir takımı karıştırıp eşleştirmenize olanak tanıyan birçok farklı silah ve öğe kombinasyonu bulacaksınız.

Basitçe hikayeyi oynayarak, 4 kişilik grubunuzu doldurmak için 3 ek karakterin kilidini açacaksınız, ancak her Karakter doğuştan gelen bir silaha ve temel türe sahip olduğundan, ek karakterler talep etmeden her türü kullanamayacaksınız. Oyunun eğitimi sırasında Maceracı Seviyesi 5'e ulaştığınızda bu yeteneğin ve ayrıca mikro dönüşümleri satın alma yeteneğinin kilidini açacaksınız.

Daha fazla karakter elde etmek için, nadir Karakterleri çağırma şansı için Dileklerin gücünü kullanmanız gerekecek, ancak bunu yapmak size bulması zor belirli bir para birimine mal olacak. Pek çok Gacha türü oyunda olduğu gibi, birkaç temalı etkinlik isteği arasından seçim yapabilecek ve Acquaint Fates veya Intertwined Fates'i bir ödül için "yuvarlamak" için harcayabileceksiniz, bu da bir silah veya bir karakter çağıracaktır. Her ikisinin de farklı nadirlik türleri vardır ve bir Karakter ne kadar nadirse, belirli bir atışta bir tane alma şansınız o kadar az olur.

Neyse ki, sonsuza dek şanssız olmayacağınızdan emin olmak için belirli sistemler yürürlüktedir, çünkü çoğu etkinlikte Kaderleri 10'luk miktarlarda yuvarlamak en az bir 4 yıldızlı Karakteri garanti eder. Ek olarak, ne kadar uzun süre yuvarlanırsanız ve 4 veya 5 yıldızlı bir Karakter almazsanız, sonunda şanslı olana kadar şansınız o kadar artar. Hangi olasılıkların listelendiğini ve kimleri çağırabileceğinizi görmek için her Wish Etkinliğinin ayrıntılarına baktığınızdan emin olun.

Grubunuzda zaten sahip olduğunuz bir karakterle ödüllendirilirseniz, bunun yerine size ekstra kaynaklar ve nadir değerli eşyalarla takas edilebilecek para birimi verilir, böylece hiçbir şey gerçekten boşa gitmez.
 
Oynanışla İlgili Temel Bilgiler - Savaş, Geçiş ve Öğeler
Genshin Impact'i keşfetmeye başladığınızda, yol arkadaşınız Paimon, nasıl dolaşılacağını açıklamakta oldukça iyi bir iş çıkaracaktır. Breath of the Wild'daki Link gibi, dayanıklılık ölçerinizi kullanarak kısa süreler için koşabilir ve hemen hemen her yüzeye tırmanabilirsiniz (ve zıplamak için ekstra dayanıklılık harcayabilirsiniz). Hepsinden iyisi yağmur, tırmanış ilerlemenizi engellemeyecek.

Prologue sırasında Monstandt kasabasına ulaştığınızda, yüksek alanlardan güvenli bir şekilde aşağı süzülmeniz veya hiçbir şeyden habersiz düşmanlara daldırarak saldırılar gerçekleştirmeniz için bir planörle ödüllendirileceksiniz.
 
Savaş basit başlayacak, ancak sonunda daha zorlu patron dövüşlerine veya karşılaşmalarına hazırlıklı olmak isteyeceksiniz, bu noktada Karakter değiştirme ve temel kombinasyonlar daha önemli hale gelir. Karşılaşacağınız birçok düşman, belirli türde öğelere karşı zayıf veya dirençli olabilir ve farklı karakterlere geçerek ve düşmanları sersemletmek, zayıflatmak veya yavaşlatmak için temel saldırılarını kullanarak bundan en iyi şekilde yararlanmak isteyeceksiniz. Bunun da ötesinde, bir düşmana art arda birden çok öğeyle vurmak, bazı heyecan verici tepkilere neden olabilir, örneğin, rakipleri dondurmak için Cryo ve Hydro yeteneklerini kullanmak!

Bunun da ötesinde, bir partide belirli unsurlara sahip sağlam bir karakter grubuna sahip olmak, pasif güçlendirmeler sağlayabilir. Eşsiz unsurlara sahip 4 karaktere sahip olmak, grubunuzun genel olarak aldığı temel hasarı azaltırken, iki Pyro takım arkadaşına sahip olmak, grubunuzun verdiği toplam hasarı artıracaktır.
 
Seviye Atlama - Karakter Seviyesi, Maceracı Sıralaması ve Dünya Seviyesi
Genshin Impact ile yapacağınız seyahatlerde farklı alanlarda seviye atladığınızı kısa sürede fark edeceksiniz. Bunun nedeni, iki tür deneyim kazanacak olmanızdır: Karakter Deneyimi ve Maceracı Deneyimi. Bunlar çok farklı iki şeyi kapsar ve yine de her ikisi de Genshin Impact'teki ilerlemenize bağlıdır.

Düşmanlarla her savaştığınızda ve onları yendiğinizde, tüm grubunuz Karakter Deneyimi kazanır. Bu, sağlıklarını, saldırı güçlerini ve savunmalarını artırmak için bireysel karakterlerinizin seviye kazanmasına doğru gidecektir. Bununla birlikte, düşmanların oldukça düşük miktarda deneyim verdiğini ve bir karakterin seviyesini büyük ölçüde yükseltmek veya yeni bir parti üyesini hızlandırmak için sandıklarda bulunan veya ödül olarak kazanılan Karakter EXP Malzemesini kullanmak olduğunu görebilirsiniz. Gezginin Tavsiyesi. Bunların her biri, bir karaktere tek bir canavarla savaşmaktan çok daha fazla deneyim kazandıracak, ancak Karakter ekranında kullanıldığında daha hızlı seviye atlamak için biraz altın (Mora) gerektirecektir.

Öte yandan, daha fazla arazi keşfettikçe, görevler üstlendikçe, tapınakları ve ışınlanma ara noktalarını ortaya çıkardıkça ve daha fazlasını yaptıkça Maceracı Deneyimi kazanacaksınız. Maceracı Sıralamanız, oyunun size ne kadar açık olduğuna, hangi ana hikaye görevlerine başlayabileceğinize ve ne tür ganimetler kazanabileceğinize ve ayrıca düşmanların zorluğuna doğrudan bağlıdır. Ek olarak, Monstadt şehrinde bulunan Maceracılar Loncası ile konuşarak her rütbe kazandığınızda sizi tonlarca bonus eşya ile ödüllendireceklerini öğrenebilirsiniz.

Hem Karakter Düzeyinizin hem de Maceracı Sıralamanızın en fazla 20'ye çıkacağını ve daha yükseğe çıkarılamayacağını unutmayın. Bunun yerine, Yükseliş Görevleri adı verilen özel zorluklara başlamanız gerekecek. Karakterler Yükseliş seviyelerinde yükseldikçe, yeni Yeteneklerin kilidini açacak ve güçlerini artıracaklar. Bu arada, Maceracı Sıralamanızın Yükselişini artırmak, dünya seviyesini yükselterek size daha büyük ödüller ve mücadele etmeniz için daha zorlu düşmanlar sağlar.

Dünya Seviyesi, maceracı seviyenize göre seviyelenen başka bir seviyedir. Dünya seviyesi, dünya üstü çetelerin ne kadar zor olacağını belirler. Daha yüksek bir seviye, çetelerin çok daha sağlam ve şiddetli olacağı anlamına gelir. Dünya seviyenizi yükseltmek için tamamlamanız gereken yükseliş denemeleri var. Bunlar yalnızca belirli maceracı seviyelerinde görünür ve o zorlukta çetelerin üstesinden gelip gelemeyeceğinizi görmek için bir tür ölçü görevi görür.
 
Para Birimleri - Altın, Kader ve Daha Fazlası
Diğer birçok Gacha tarzı oyun gibi, Genshin Impact de amacını takip etmesi zor olabilecek birçok para birimi türü sunacak. Buna rağmen, gerçek para karşılığında yalnızca bir tür para birimi satın alınabilir ve bu para birimi daha sonra birçok şeyle değiştirilebilir. Genshin Impact'te bazı şeylerin kilidini açmak için gerçek para harcamanıza gerek olmadığını unutmayın, yalnızca belirli para birimlerini daha yavaş elde edeceksiniz.
 
Yakalanma Kalıcı mı
Catch kalıcı bir silahtır. Yakalama, Genshin Impact'in balık tutma mekaniği aracılığıyla elde edilebilen bir sırık silahıdır. Farklı türde balıklar elde ettikten sonra bunları Inazuma'da malzemelerle takas edebilirsiniz. Daha sonra bu malzemeleri The Catch ve iyileştirme seviyesini artıran malzemelerle takas edebilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
V Rising Coarse Thread Nasıl Bulunur? B. Bulut 0 224 26.05.2023 Saat: 16:53
Son Yorum: B. Bulut
V Rising Demir Cevheri Konumları: Demir Cevheri Nasıl Elde Edilir ve Çiftlik Yapılır B. Bulut 0 249 26.05.2023 Saat: 16:47
Son Yorum: B. Bulut
Sifu Seviyeler Nasıl Tekrar Oynanır? / How to Replay Levels? B. Bulut 0 564 06.01.2023 Saat: 11:02
Son Yorum: B. Bulut
Sifu Ölüm Sayacı Nasıl Sıfırlanır? / How to Reset Sifu Death Counter? B. Bulut 0 987 05.01.2023 Saat: 23:55
Son Yorum: B. Bulut
Sifu Tapınaklar Nasıl Kullanılır? / How to Use Sifu Temples? B. Bulut 0 355 05.01.2023 Saat: 23:41
Son Yorum: B. Bulut
Crisis Core - Final Fantasy 7 Buster Sword Becerisi Nasıl Yükseltilir? B. Bulut 0 967 24.12.2022 Saat: 13:51
Son Yorum: B. Bulut
Crisis Core - Final Fantasy 7 Tüm Çağrılar Nasıl Alınır? B. Bulut 0 837 24.12.2022 Saat: 13:48
Son Yorum: B. Bulut
Warzone 2'de Silahların Hızla Seviyesi Nasıl Yükseltilir? B. Bulut 0 659 11.12.2022 Saat: 17:00
Son Yorum: B. Bulut
Mobile Legends Adventure: Sığınak Nasıl Etkili Kullanılır? B. Bulut 0 294 02.12.2022 Saat: 14:58
Son Yorum: B. Bulut
Ücretsiz Fortnite Stormtrooper Görünümü Nasıl Alınır? B. Bulut 0 314 27.11.2022 Saat: 22:39
Son Yorum: B. Bulut

Hızlı Menü: